galvanizam

De la Wikționar, dicționarul liber
Sari la navigare Sari la căutare
Variante de scriere Vezi și : galvanizăm

română

Etimologie

Din galvaniza.

Pronunție

  • AFI: /ɡal.va.niˈzam/


Verb

  1. forma de persoana a I-a singular la imperfect pentru galvaniza.
  2. forma de persoana a I-a plural la imperfect pentru galvaniza.





portugheză

(português)

Etimologie

Din galvanizar.

Pronunție

  • (Portugalia) AFI: /gal.vɐˈni.zɐ̃/


Verb

  1. forma de persoana a III-a plural la prezent indicativ pentru galvanizar.